LASERTERAPIE

Lasarterapie je účinná při terapii různých problémů pohybového aparátu – např.: zánětlivé stavy a degenerativní onemocnění kloubů, svalové kontraktury, trigger pointy (místa se zvýšeným svalovým napětím), problémy s jizvami a adhezemi, s vazy, tendinopatie (problémy se šlachami). Výrazně ulevuje od bolesti a pravidelná terapie může nahradit užívání prášků na bolest (po poradě s veterinárním lékařem). Terapeutický laser využíváme pro celkovou podporu a urychlení hojení tkání, zvýšení efektu rehabilitace a pro řešení chronických zánětů, otoků, aj.

K terapii používám špičkový vysokovýkonný veterinární laser značky ASAlaser, jehož pozitivní účinky jsou podloženy vědeckými studiemi a dlouholetým vývojem.


V mojí praxi čím dál více využívám MLS laser

Ráda bych Vás seznámila s účinky – záření prostupuje tkáněmi a účinkuje na buněčné úrovni – zvyšuje tvorbu buněčné energie působením na mitochondrie, které fungují jako malé buněčné elektrárny.

Na úrovni tkání dochází k přeměně zánětlivého procesu a obnově poškozených svalových vláken. Produkují se proteiny, které dokáží vyvolávat novotvorbu krevních kapilár a regeneraci nervových vláken a tím podpoří funkci nervů a zlepšovat cévní zásobení. Laser urychluje vstřebávání otoků. Jedním z velmi důležitých účinků laseru je snížení bolesti, zánětu a otoku.

Účinky laseru

Protizánětlivý

Redukce bolesti

Okamžitého lokálního zlepšení cirkulace krve

Uvolnění svalových spasmů

Snížení otoku, zrychlení vstřebávání otoků

Urychluje hojení tkání a nervové regenerace

Indikace laserterapie

Laserterapii využíváme u většina pacientů v rámci komplexních terapií. Je bezpečná a velmi efektivní metoda. Působí při mnoha onemocněních pohybového i nervového aparátu. Dále lze laser využít i při dermatologických problémech nebo u nehojících se ran.

Využití u konkrétních diagnóz:

Kožní problémy -Alopecie, bakteriální kožní infekce, hot spoty, Povrchové kožní léze (rány a vředy)

Hematomy a otok

Degenerativní kloubní onemocnění

Onemocnění plotének, nervového systému

Fraktury

Léčba chirurgických ran

Svalové kontraktury, natržení a natažení svalů a vazů, spoušťové body, šlachové léze (akutní i chronické)

Bolest a zánět

Perianální píštěle

Laserterapie u nás

Při laserování pes necítí nic, kromě možného mírného tepla, úlevy od bolesti a uvolnění. Ošetření většinou trvá několik minut podle velikosti ošetřované oblasti. Pes leží pohodlně na žíněnce a ošetřující i majitel mají nasazené ochranné brýle.

Kdy k nám na laser?

Co nejdříve – ať už se jedná o zranění kůže nebo tkání pohybového aparátu, stavy po operaci nebo neurologické diagnózy, je nejlépe začít ihned. Laser lze použít den po operaci a je to naprosto bezpečná metoda, jak snížit pooperační otok, bolest, zánět a nastartovat hojení.